موی فر در صورت مراقبت زیبایی خارق العاده ای دارد.تنوع موی فر یکی از دلایل تمایز شما از دیگران است.. همچنین موی فر علاوه بر زیبایی بخشی از کاراکتر شماست. ما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که موهای فر خودتان را صاف کنید اما گاهی برای تنوع شاید دوست داشته باشید موی صاف را هم تجربه کنید.
اما صاف کردن موی فر بدون آسیب رساندن به آن کار آسانی نیست. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم در این مقاله نکاتی مثل استفاده از نرم کننده موی فر و مواردی که برای صاف کردن موی فر باید رعایت کنید را بررسی  کنیم.
با ما همراه باشید؛

1- آماده کردن مو در حمام

یک نکته را همیشه در نظر داشته باشید: هیچ شامپو و نرم کننده ای نمی‌تواند موهای فر شما را به صورت کامل صاف کند. اما محصولاتی که روی آن‌ها عبارت «Smoothing» درج شده است می‌توانند با مرطوب کردن موهای شما، آن‌ها را برای ادامه پروسه صاف کردن مو آماده کنند.
در صورتی که بخواهید موهای خشک و شکننده را صاف کنید، پس از انجام پروسه صاف کردن، نمی‌توانید آن‌ها را به سادگی شانه کنید. از یک برس پهن برای پخش کردن نرم کننده روی موهای خودتان استفاده کنید و سپس موها را آبکشی کنید.
پس از اینکه از حمام خارج شدید، به جای خشک کردن مو به روش عادی آن‌ها را از بالا به پائین خشک کنید. خشک کردن مو به روش عادی فقط فرهای داخل مو را تقویت می‌کند.

2- خشک کردن مو

سشوار بیشترین آسیب را به هر نوع مویی می‌رساند. به همین دلیل هنگامی که به دنبال صاف کردن موهای فر هستید، باید مراقب این موضوع باشید. بهترین روش برای سشوار کشیدن موهای فر پس از خارج شدن از حمام این است که سشوار را به صورت مداوم عقب و جلو کنید تا 80% رطوبت موها از بین برود.
به یاد داشته باشید که در تمام این مدت باید سر سشوار را رو به پائین نگه دارید و در غیر این صورت ممکن است به موهای شما آسیب زیادی برسد. 20% بعدی نیز به شما بستگی دارد؛ می‌توانید از نرم کننده موی فر بعد از حمام خودتان استفاده کنید و سپس اجازه دهید موها خودشان خشک شوند و یا با سشوار آن‌ها را بیشتر صاف کنید.

نرم کننده موی فر، صاف کردن موی فر، چگونه موی فر را صاف کنیم؟چگونه موی فر را صاف کنیم؟،نرم کننده موی فر، مراقبت از موی فر، فروشگاه محصولات موی فر، محصولات موی فر،شامپوی مخصوص موی فر

3- از شانه مناسب استفاده کنید

به جای استفاده از شانه‌های معمولی بهتر است از شانه‌ی موی گراز و نایلون استفاده کنید. نایلون باعث ایجاد الکتریسیته می‌شود و به همین خاطر استفاده از شانه‌های پلاستیکی خیلی سخت است. در مقابل موی گراز باعث صاف شدن موها می‌شود.

4- موها باید کاملا خشک باشند

هنگامی که قصد دارید نسبت به صاف کردن موهای فر اقدام کنید، بهتر است موها را از ریشه خشک کنید. در صورتی که در زمان استفاده از اتو مو متوجه هرگونه بخار شدید باید بلافاصله دست نگه دارید و شرایط را بررسی کنید.
بخار می‌تواند ناشی از سوختن مواد نرم کننده یا دیگر مواد استفاده شده باشد. به همین خاطر باید در زمان انتخاب محصول موردنظر دقت کافی را داشته باشید. بهتر است به جز مواد نرم کننده موی فر از هیچ مواد دیگری روی مو استفاده نکنید. به دلیل  اینکه در حین پروسه صاف کردن مو، موها بین دو طرف اتو مو گیر می‌کنند، این مواد به جز نفوذ داخل مو هیچ راه دیگری ندارند شما باعث ورود آن‌ها به داخل فولیکول مو می‌شوید.

5- از محافظ دما استفاده کنید

مسلما شما نمی‌خواهید موهایتان بسوزد. اما چطور باید این کار را انجام دهید؟ اسپری محافظ حرارت سطح مو را با یک مولکول به اسم OFPMA می‌پوشاند.
شما می‌توانید از این محافظ که تا 450 درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می‌کند، روی موهای مرطوب نیز استفاده کنید. علاوه بر این، این نوع محافظ بدون استفاده از روغن و سیلیکون ساخته می‌شود و همین موضوع باعث سبک شدن موی سر می‌شود.

6- مراقب حرارت باشید

حرارت خیلی زیاد به موهای شما آسیب می‌رساند و بهتر است تا حد ممکن از آن دوری کنید. دمای 450 درجه سانتیگراد برای استفاده در سالن‌های آرایشی و به منظور انجام کراتینه حرفه‌ای مناسب است اما امروزه برای سریع‌تر شدن پروسه صاف کردن موهای فر، در اکثر خانه‌ها از آن استفاده می‌شود.
مشخصا چنین درجه حرارتی باعث آسیب رسیدن به سلامت موهای شما می‌شود. موهای ضخیم به درجه حرارت بیشتری نیاز دارند اما موهای آسیب دیده و یا رنگ شده نباید در معرض درجه حرارتی بیشتر از 300 تا 350 درجه قرار بگیرند.

نرم کننده موی فر، مراقب از موی فر، صاف کردن موی فرچگونه موی فر را صاف کنیم؟،نرم کننده موی فر، مراقبت از موی فر، فروشگاه محصولات موی فر، محصولات موی فر،شامپوی مخصوص موی فر

بهتر است برای صاف کردن موهای خودتان از اتو موهای ساخته شده از تورمالین و سرامیک استفاده کنید. این اتو موها به صورت یکدست داغ می‌شوند و به همین خاطر نیازی نیست بیشتر از یک بار موهای خودتان را از داخل آن‌ها رد کنید.

7- موهای خودتان را تقسیم کنید

برای صاف کردن موهای فر نباید به صورت رندوم یک دسته مو را انتخاب و شروع به اتو کشیدن کنید. این کار باعث می‌شود موهایی که خیلی ضخیم هستند حرارت کافی را دریافت نکنند و یا یک قسمت از مو چندبار حرارت ببیند.
بهتر است موهای خودتان را به دو قسمت تقسیم کنید و سپس اقدام به اتو کشیدن کنید. حتی در صورتی که موهای شما خیلی ضخیم است، بهتر است آن‌ها را به چهار دسته تقسیم کنید.
این کار باعث می‌شود صاف کردن موهای فر آسان‌تر باشد و زمان کمتری هم صرف این کار کنید.

8- موهای خودتان را بکشید

در صورتی که موهای شما به صورت کاملا محکم کشیده شوند، حتی با یک بار اتو کشیدن هم می‌توانید آن‌ها را صاف کنید. البته بیشتر از یک بار اتو کشیدن آسیب خاصی به موهای شما نمی‌رساند اما در صورتی که موهای خودتان را کمی محکم‌تر بکشید، نیازی به تکرار این کار ندارید و می‌توانید در وقت خودتان صرفه جویی کنید.
سعی کنید موهای خودتان را بکشید و سپس از بالا تا پائین آن‌ها را اتو کنید. این کار باعث می‌شود موها خیلی سریعتر صاف شوند.

فروشگاه اینترنتی فرفری کلاب مجموعه بی نظیری از محصولات مراقبتی موهای فر را برای شما مو فرفری های عزیز فراهم آورده است . محصولات این فروشگاه اینترنتی رو با بهترین کیفیت همین الان سفارش دهید.