اگر موهای شما به صورت طبیعی فر هستند، می‌توان گفت که شما یکی از فاکتورهای مهم زیبایی را دارید اما اینکه شما با موهای فر به دنیا آمده‌اید دلیل نمی‌شود که موهای شما خودشان از خودشان مراقبت کنند و شما باید وقت زیادی برای مراقبت از آن‌ها بگذارید. برای اینکه موهای فر شما سالم و زیبا باشند باید از یک سری روش های نگهداری موی فر پیروی کنید. این روش ها شامل استفاده از شامپو و نرم‌کننده‎ی مناسب و استفاده از دمای مناسب برای مدل دادن به مو می‌باشد. با ما همراه باشید تا بهترین نکته‌ها برای مراقبت از موی فر را با هم دنبال کنیم.

نگهداری از موی فر، مراقیت از موی فر، محصولات موی فر، نرم کننده موی فر، فرفری کلاب، فروشگاه اینترنتی

1- از شامپو و نرم‌کننده‌ی مناسب استفاده کنید

اولین قدم برای داشتن یک موی زیبا و سالم از داخل حمام شروع می‌شود. برای اینکه موهای فر شما بهترین حالت خودشان را داشته باشند باید به آن‌ها رطوبت کافی برسد، سالم باشند و بدون شکنندگی باشند. به همین خاطر شما باید از بهترین شامپوها و نرم‌کننده‌های مخصوص موی فر استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از ترکیب شامپوی شامپو آرگان و بادام Shea Moisture و نرم‌کننده‌ی نرم کننده سوپرفروت Shea Moisture استفاده کنید. در این دو محصول از ترکیب روغن مارولا و مواد نرم‌کننده‌ی قوی استفاده شده است و به همین خاطر هرگونه شکنندگی داخل مو را بدون آسیب رساندن به آن برطرف می‌کنند. در صورتی که موهای شما شکنندگی نداشته باشند، آن‌ها زیباتر دیده می‌شوند و باعث می‌شوند شما مانند سوپراستارهایی که روی فرش قرمز می‌بینید دیده شوید.

2- استفاده از نرم کننده برای نگهداری از موی فر

موهای موج‌دار حساس‌تر از انواع دیگر موی فر هستند و به همین خاطر بیشتر در معرض شکستن و جعد‌دار شدن هستند. به همین خاطر باید بیشتر از دیگر انواع موی فر مراقب آن‌ها باشید. برای اینکه آسیب کمتری به این موها برسد می‌توانید دوبار در هفته از انواع محصولات نرم‌کننده استفاده کنید.

3- اجازه دهید موها به صورت طبیعی خشک شوند

یکی از بهترین کارها برای نگهداری از انواع مو، استفاده کمتر از حرارت است و موی فر نیز از این قاعده مستثنی نیست. این کار خیلی آسان است و به جای اینکه از سشوار و یا انواع اتو مو برای خشک کردن موهای خودتان استفاده کنید، اجازه دهید موهای خودتان به صورت طبیعی و با استفاده از جریان هوا خشک شوند. برای اینکه با کمترین تلاش ممکن موهای شما بتوانند ظاهر طبیعی خودشان را حفظ کنند پس از خشک کردن موهای خودتان با استفاده از حوله کمی اسپری مخصوص موی فر روی آن بپاشید و سپس اجازه دهید موها خودشان خشک شوند.

4- مراقبت از موی فر در مقابل آسیب‌های ناشی از حرارت

نیازی به گفتن نیست که در برخی موارد خاص شما باید از حرارت برای مدل دادن به موهای خودتان استفاده کنید. با اینکه خشک شدن به صورت طبیعی مزایای خیلی بیشتری نسبت به استفاده از وسایل حرارتی دارد، نیازی نیست که تمام وسایل حرارتی خودتان را دور بیاندازید. اما بهتر است قبل از استفاده از چنین وسایلی از اسپری‌ها مخصوص مراقبت از مو در مقابل دما استفاده کنید. برای استفاده از این مواد باید آن را به صورت بخش به بخش روی موهای مرطوب بپاشید و سپس با استفاده از وسایل معمول مثل اتوی مو یا سشوار به موهای خودتان حالت بدهید.

مراقبت از موی فر، محصولات موی فر، نگهداری از موی فر، نرم کننده موی فر، شامپوی موی فر ، فرفری کلاب

یکی از دیگر نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که هیچوقت از اتو مو روی موهای خیس یا حتی مرطوب استفاده نکنید. در صورتی که قصد دارید از این وسیله استفاده کنید، اول با سشوار موهای خودتان را به صورت کامل خشک کنید و یا اجازه دهید موهایتان در هوای آزاد خشک شوند.

فروشگاه اینترنتی فرفری کلاب مجموعه بی نظیری از محصولات مراقبتی موهای فر را برای شما مو فرفری های عزیز فراهم آورده است . محصولات این فروشگاه اینترنتی رو با بهترین کیفیت همین الان سفارش دهید.

5- استفاده از موس مو برای افزایش حجم مو ها

یکی از روش‌های فوق‌العاده تاثیرگذار برای افزایش حجم مو، استفاده از موس مو است. برخلاف ژل یا اسپری مو که می‌توانند باعث شوند موهای شما ظاهر طبیعی خودشان را از دست بدهند، موس مو بدون تاثیرگذاشتن روی ظاهر مو باعث می‌شود حجم آن بیشتر از چیزی که هست دیده شود. برای استفاده از موس مو بهتر است آن را از ریشه به سمت نوک موها به موهای خودتان بمالید.

6- شانه کردن موی فر

سعی کنید از شانه‌های صاف برای شانه‌کردن موی فر استفاده کنید. یکی از قدم‌های مهم برای نگهداری از موی فر استفاده از شانه با کیفیت است. برای شانه کردن موهای فر استفاده از برس اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است از شانه‌ پیک موی فر استفاده کنید. بهتر است زمانی که موهایتان خیس هستند آن‌ها را شانه نکنید. معمولا هنگامی که تازه از حمام بیرون آمده‌اید موهای شما به شدت در هم تنیده هستند. در ضمن موی خیس شکننده‌تر و آسیب‌پذیرتر از موهای معمولی است و شانه کردن مو در زمانی که خیس است باعث شکسته شدن یا در هم تنیده شدن بیشتر آن می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود به هیچ عنوان موهای خیس خودتان را شانه نکنید.

7- شستشوی موی فر

شستن موهای فر به روش‌های سنتی مثل مالیدن موها یا چنگ زدن آن‌ها بزرگترین اشتباهی است که می‌توانید انجام دهید. این نوع شستشو باعث ایجاد گره‌هایی در مو می‌شود که حتی نمی‌خواهید در موردش فکر کنید. برای شستشوی موهای فر آن‌ها را به چهار بخش تقسیم کنید و به جز قسمتی که می‌خواهید آن را بشوئید، بقیه قسمت‌ها را با گیره یا کش ببندید. سپس مقدار کمی شامپو به پوست قسمت موردنظر بمالید و آن را به آرامی در طول موهای خودتان رو به پائین بکشید. این کار را برای تمام قسمت‌های مو تکرار کنید و به همین ترتیب تمام قسمت‌ها را آبکشی کنید.

8- استفاده از آب سرد برای نگهداری موهای فر

درست شنیدید؛ بهترین روش برای شستشو و نگهداری از موهای فر استفاده از آب سرد است. آب سرد ممکن است بهترین تجربه‌ی استحمام را برای شما رقم نزند اما استفاده از آب سرد باعث از بین رفتن پوسته‌های داخل مو می‌شود که نتیجه آن داشتن موهای درخشان‌تر و بدون جعد و شکنندگی است.

سعی کردیم مهمترین نکات نگهداری موی فر را برای شما بیان کنیم تا مراقب موهای فر و زیبایی خودتان باشید.امیدوارم با رعایت این نکات روز به روز بر زیبایی موهاتون افزوده شود.